PARFÜÜM KINGITUSEKS – KUIDAS VALIDA SÕPRADELE, PERELE JA ENDALE?

Kuidas valida kingitust?

PARFÜÜM KINGITUSEKS – KUIDAS VALIDA SÕPRADELE, PERELE JA ENDALE?

Parfüüm on kingitus, millega ei saa valesti minna. Magusad päevad, värsked hommikud ning müstilised ööd on kõik pandud kaunitesse pudelitesse kust saab just neid aroome, tundeid ning ideid laiali pritsida ning kaasas kanda kõikjale kuhu minnakse. Kinkimaks aga parfüüme, on vaja teha veidi uurimistööd. See on nagu kohvi või alkoholi kinkimine, enne peab tegema kindlaks ega kingituse saaja ei ole karsklane ning ega ta ei ole rohkem tee kui kohvi inimene.

Parfüümide erinevused

Parfüümid on pudelisse pandud imelised aroomid, mis võivad meelde tuletada erinevaid situatsioone nagu näiteks seda abieluettepanekut mere ääres – värsked, looduslikud lõhnaõlid nagu näiteks Salvador Dali Sea & Sun in Cadaques. Meeldejäävat pärastlõunat kallimaga või sõbrannadega botaanikaaias võivad meenutada aga magusad aroomid nagu Gucci Ruch.

Liikudes minevikust tulevikku võib osta parfüüme uute mälestuste jaoks. Kindlasti tuleb aga sellisel juhul enne teada, kas parfüümi kandjale meeldivad rohkem magusad, vürtsised või hoopis sportlikud ning värsked lõhnad.

Üldiselt on kolme sorti inimesi:

  1. Magusa ning kange lõhnaõli armastajad – need inimesed on nagu nende parfüüm, mida nad kannavad. Neile meeldivad parfüümid, mis on nagu pilv täis armastust ning tugevat magusat aroomi nende ümber. Magusad lõhnad annavad elujõudu ning noorust.
  2. Värske lõhnaõli armastajad – värskus, loodus, maalähedus, vaikus, metsad. Värsked lõhnaõlid võivad olla nii tsitrulised kui ka õrnad roosi aroomid. Värsked parfüümid ei ole tihti nii tugevad kui magusad, nad hõljuvad ümber inimese justkui hooti ära tuntavad värske vihma puhastavad aroomid.
  3. Maalähedased, puidused lõhnadpuiduse nüansiga parfüümid on eriti populaarsed talvel kuna nad meenutavad hubast kodu koos sooja kamina ning vahukommidega kaunistatud kakaoga. Sellised intiimsed, maalähedased ning soojad parfüümid sisaldavad tihti erinevaid vürtse ning sandlit. Samuti sobivad sellised parfüümid klassikalistele inimestele, kellele meeldib näiteks ära kaduda vanadesse Shakespeare’i raamatutesse.

Parfüümid igale vanusele

Parfüümid sobivad kõigile, kellele meeldib ennast lõhnastada ning ükski vanus ega sugu ei tule inimese ning parfüümi vahele. Sellegi poolest võib olla erinevusi erinevate vanuste ning parfüümide vahel, mida nad kannavad.

  1. Noored katsetavad lõhnaõlidega ning paljudele noortele meeldib välja paista, selle tõttu kasutavad tihti noored tugevamaid ning magusamaid parfüüme. Alati on aga mündil ka teine pool – noored kes ei hooli tugevatest aroomidest ning otsustavad millegi tagasihoidlikuma kasuks. Tihti mängivad rolli ka erinevad firmad. Üldjuhul mida tuntum firma, seda paremad lõhnad.
  2. Väljaarenenud maitsetega inimesed teavad juba, mis neile meeldib, sobib ning mis mitte. Selle tõttu on neile parfüüme kinkides tähtis enne teada saada, mis tüüpi lõhnad neile meeldivad. Firmanimed ei tohiks enam nii suurt rolli parfüüme valides mängida kuid alati on ka erandeid.

Kokkuvõttes on parfüümide valik väga lai ning selle tõttu on olemas igale inimesele ideaalne parfüüm igaks otstarbeks – nii teatri, kooli, töö kui ka erilise õhtusöögi jaoks. Valides parfüüme aga kingituseks tuleb inimest tundma õppida ning neile nende isiksusega sobiliku parfüümi kinkida. Kui aga tead eriti hästi seda, mis meeldib, siis on eriti ilus kinkida kinkekomplekt.

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga