KUIDAS TAGADA, ET TUALETTVEE VÕI PARFÜÜMI LÕHN KESTAKS KAUEM?

Kuidas tagada, et tualettvesi kestaks kauem

KUIDAS TAGADA, ET TUALETTVEE VÕI PARFÜÜMI LÕHN KESTAKS KAUEM?

Meile kõigile meeldivad head lõhnad, see on üks põhjustest, miks me kanname parfüüme. Meeldiv aroom nagu kohvi lõhn hommikul äratab meid meeldivalt üles, samuti on meeldiv kõndida tänaval ning tunda möödakõndija õrna parfüümi aroomi. Igapäevane parfüüm on paljudele inimestele väga tähtis osa, ilma milleta on ebamugav olla. Mida aga kõik parfüümi kandjad sooviksid, on selle püsivus. Miks kaob hommikul peale pandud parfüüm juba lõunaks ära? Muretsemiseks pole põhjust kuna leidub mitmeid läbiproovitud kavalaid nippe, kuidas tualettvesi ja parfüüm kauem püsiks.

Parfüümi ja tualettvee kauemaks püsimiseks

On olemas palju erinevaid nippe ja trikke kuidas on võimalik parfüümi ja tualettvee lõhna kauem oma nahal nautida. Järgnevalt toome me välja mõningad ideed, mida võib kodus ise ära proovida.

  • Kõige tuntumaks nipiks võib nimetada vaseliini kasutamist koos parfüümiga – miks? Nimelt, parfüüm püsib väga hästi peal õlisel nahal. Kui kodus ei ole aga vaseliini või õliga ei taha tegelema hakata, siis on soovitav kanda parfüümi kehaosadele, mis on loomulikult õlisemad nagu kõrvalestad. Samuti võib parfüümi kasutada täpselt pärast õli baasil kehakreemi kasutamist kuna õli lukustab endasse erinevad lõhnad. Kui kehakreemi ei kasutata, siis võib parfüümi lasta ka peale pesemist kui poorid on veel lahti ning keha on niiske. Idee selle taga on sama, mis õliga ehk nahal olev niiskus hoiab parfüümi kauem endas.
  • Soojus aitab parfüümil paremini eralduda, mistõttu on erinevad firmad soovitanud parfüüme kanda soojadel kehaosadel kus on tunda pulssi – ranne, kael, põlvede-küünarnukkide taga.
  • Kindlasti ei tohi parfüümi hõõruda nahale kuna parfüümi hõõrumine hävitab kemikaalid parfüümis ning põhjustab nende kiiremalt lahustumist, mistõttu parfüüm püsib kordades vähem. Kas sina hõõrud randmekohti kokku peale tualettvee piserdamist?
  • Omades riideid, mis ei määrdu kui neile parfüümi peale lasta, on väga hea mõte kanda parfüümi just riietele. Nagu pesu pestes lisatakse lõhnaaineid, mis püsivad tihti lausa mitu pesukorda võib kanda lõhnaõlisid ka riietele. Riidekangad imavad lõhna endasse ning hea õnne korral püsivad ka seal mitu pesukorda.
  • Riietele sarnaselt võib parfüümi kanda ka juustes. Õrnalt lõhnavad juuksed saab endale kas parfüümi otse juustele lastes või kasutades harja, mis on eelnevalt lõhnastatud. Juustes parfüümi kandmine on suur eelis naistele, kellel on pikad liikuvad juuksed kuna iga kord kui tuul juukseid liigutab on tunda parfüümi, mis sinna peidetud.

Kuidas parfüümi kanda ei ole aga ainuke viis selle kauemaks püsimiseks. Sama tähtis on ka parfüümi ise hoida õigel temperatuuril ning õiges kohas.

  • Parfüüme ja tualettvett ei tohi raputada kuna nii võib pudelisse sattuda õhku või muid kemikaale, mis vähendavad parfüümi eluiga.
  • Parfüüme ja tualettvett tuleb hoida jahedas ning pimedas. Vannitoas kõigub temperatuur ning niiskusetase märgatavalt, mistõttu ei tohiks vannitoas parfüüme hoida. Temperatuuri ning niiskuse kõikumine parfüümis lagundab keemilisi ühendeid, mis muudab parfüümile iseloomulikku lõhna ning tugevust. Ideaalselt oleksid parfüümid sahtlites ja kappides kuhu ei paista otsene päike peale ning kus temperatuur ei muutuks liiga tihti.

Parfüümid ja tualettveed on delikaatsed ning haprad tooted. Iga lõhnaõli on kooslus erinevatest keemilistest ühenditest, mis annavad neile omapärase lõhna, mistõttu tuleb parfüüme hoida nii nagu neile kõige parem on olla – jahedamas ning pimedamas kohas. Kandes parfüümi kehale, soovime me et see imeline aroom liiguks meiega kaasa kõikjale. Pihusta parfüümi soojadesse ning õlisematesse kohtadesse kehal ja naudi pikalt kestvat imelist pehmet aroomipilve enda ümber.

Tule vali enda lemmik parfüüm või tualettvesi e-poest

 

 

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga